אכזרי, מטורף

אל תנסו בבית: משחק הרשת המסתורי שגורם למשתתפים להתאבד

אם לאחרונה זכור לכם הסרט "משחקי חובה", בו על השחקנים לעשות משימות מטורפות ברחבי העיר, ותוך כדי לסכן את חייהם ואת חיי עוברי האורח, כנראה שהרעיון לא היה תלוש במיוחד.

למשטרת רוסיה התחילו להצטבר עוד ועוד עדויות על מקרי התאבדות, שביניהם נראה שלכאורה אין שום קשר, אך האמת עוד לא התבררה לגמרי. בעקבות מקרים חדשים, גילו החוקרים על משחק מסתורי בשם "לוויתן כחול" – על שמה של החיה המוכרת, בו על המשתתפים לבצע מעשים קשים ובין היתר לפגוע בעצמם, עד שלמעשה יגיעו למצב שיגרום למותם.

המשחק עובר ברשת החברתית VK הנפוצה ברוסיה, ומשך אליו עד עכשיו כמעל מאה קורבנות ברחבי המדינה, כך לדברי החוקרים. למעשה, בדקו החוקרים מעל 130 מקרי התאבדויות מסוף שנת 2015 ועד עתה, וגילוי פרטים שנראים זהים במיוחד לכל המקרים.

אחת המשתתפות, בשם ורוניקה וולקובה בת ה16, כתבה כמה רגעים לפני מותה פוסט בו מילה בודדת, "סוף". אמנם נשמע כמו עוד מקרה התאבדות, אך המשטרה הופתעה לגלות עוד משתתפת, שרשמה "ההיגיון אבד.. סוף." בנוסף, היא העלתה תמונה של לוויתן כחול, רמז למשחק שגרם לה לשים קץ לחייה.

ורוניקה וולקובה

Crime scene

זה לא הכל, מחיפוש שערכה המשטרה בפרופילים נוספים של קורבנות המשחק, מצאה פוסטים כמו "האם גם לכם זה מרגיש שאתם נעשים לאט לאט חסרי תועלת?" או "אני בסך הכל רוח".

המשך הכתבה בעמוד הבא

שתפו עם חברים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *